Slunce na zdi: Jak vertikální fotovoltaika oživila Prodejnu COOP v Miroslavi.

V srdci Jihomoravského kraje, na náměstí Svobody, se rozsvítila nová éra obnovitelné energie. Společnost 7ma Solar s.r.o. přistoupila k odvážnému kroku a transformovala obyčejnou fasádu Prodejny COOP v Miroslavi na funkční vertikální fotovoltaickou elektrárnu.

Projekt byl motivován snahou o pokrytí vlastních energetických potřeb prodejny s minimalizací ekologické stopy. Tento přístup nejen podporuje udržitelnost, ale také snižuje náklady na energie, což je vítaná úspora pro jakoukoli retailovou provozovnu. 

Instalace fotovoltaických panelů na fasádu byla technickou záležitostí, přičemž výzvou pro inženýry byla orientace panelů tak, aby bylo dosaženo maximální efektivity. 

Tento projekt představuje skvělý příklad toho, jak mohou být komerční nemovitosti čelními hráči v energetické tranzici k udržitelnějším zdrojům. Udržitelnost již není jen o řadách solárních panelů na střechách či ve volných krajinných plochách, ale i o inovativním využití stávajících struktur. 

Nadchází éra, kdy každá plocha může být využita pro získávání energie, a Miroslav je toho jasným příkladem. Povzbuzuje to společnosti i jednotlivce k přemýšlení o svých energických stopách a o tom, jak mohou přispět k lepší budoucnosti – a to vše na fasádě obchodu, kde si denně kupujeme chléb. Jak poetické!

Mám zájem o podobné řešení

Kontaktujte nás

Tiskárenská 440, 672 01 Moravský Krumlov
Spisová značka: C 2499 vedená u KS v Brně
IČ: 41609697
č.b.ú.: 2802496289/2010